KONST / Litografier / Färglitografi 15832006
nr 1583 2006
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Dans. Signerad, numrerad 124/395. Färglitografi. Bladets mått: 57x40 cm, yttermått inklusive ram: 73x55 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 4 december 2023
kl 18:48:35
4/12 18:43:35
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)